Piękna Nasza Polska Cała Czytanka dla IV klasy Szkół Polonijnych

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: Wisdom Publishers
Gatunki: Język polski
Autorzy:
Okładka: Miękka okładka
ISBN13: 9781943195114
Forma fizyczna Książka

Piękna nasza Polska całą to podręcznik M. Pawlusiewicz dla dzieci w wieku 9-10 lat, które kontynuują naukę języka polskiego na emigracji w czwartej klasie polskiej szkoły sobotniej.

Czytanka dla klasy czwartej zamyka proces nauczania początkowego w szkołach polonijnych. Dziecko  po przerobieniu wcześniejszych podręczników z tej serii,  (Z uśmiechem i słońcem) uporało się już z trudnościami w technikach czytania i pisania, i osiągnęło większą pewność w praktycznym posługiwaniu się językiem polskim. Mając na względzie wartość poznawczą i wychowawczą, podręcznik "Piękna nasza Polska cała" uwzględnia:

- relacje między człowiekiem a przyrodą

- relacje międzyludzkie, bliskie dziecku / rodzina, szkoła, pierwsze przyjaźnie, dobre maniery, różnorodność kultur i tradycji

- pomoc w zrozumieniu "kim jestem" - tu i teraz, jako obywatel kraju zamieszkania i "stamtąd "- ze swymi korzeniami głęboko tkwiącymi w ponad tysiącletniej tradycji historycznej Polski.

- rozwijanie w dziecku zainteresowania Polską , wybitnymi Polakami, historią, sztuką, walorami turystycznymi , co ma zachęcić do zwiedzania Polski i Europy i podnieść w dziecku wartość jego tożsamości narodowej.

Podręcznik posiada podział na okresy miesięczne i bloki tygodniowe. Teksty czytanek pozostają jeszcze na etapie baśni, legend i barwnych opowiadań.

Mają dużą wartość poznawczą i wychowawczą i są przejrzystym drogowskazem w życiu młodego człowieka. Bogactwo ilustracji i obrazów sprawia, że ocena podręcznika przez dzieci jest bardzo wysoka, a i rodzice, i dziadkowie chętnie go czytają.


Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.