Życie w rodzinie

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: MiND
Gatunki: Rodzina i dzieci, Poradniki, psychologiczne
Autorzy:
Liczba stron: 166 pages
Okładka: Miękka okładka
ISBN13: 9788362445264
Forma fizyczna Książka

"Życie w rodzinie. Wartości w partnerstwie" to poradnik Jespera Juula skierowany dla rodziców, których marzeniem jest zbudowanie dla swoich dzieci bezpiecznej i budującej przestrzeni. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego świadomego rodzica!

Każda rodzina w dzisiejszym świecie kieruje się mniej lub bardziej świadomie pewnym zestawem konkretnych wartości. Mogą one wynikać z przyjętego światopoglądu bądź też podłoża kulturowego. Jesper Juul pokusił się jednak o sformułowanie katalogu pewnych uniwersalnych wartości, które powinny być przestrzegane i stawiane szczególnie wysoko w hierarchii ważności w każdym domu. Na ich podstawie jego zdaniem można ułożyć harmonijne relacje między domownikami. Są to szacunek, autentyczność, integralność i odpowiedzialność.

Na kolejnych kartach książki autor rozwija każdą z tych swoistych cech poprawnego rodzinne współżycia. Opisuje też wpływ owych wartości na dziecko - jego proces wychowawczy, poczucie bezpieczeństwa we własnym domu, rozwój jego osobowości, wzajemną komunikację. Wskazuje na to, że praktyczne zastosowanie kilku prostych wskazówek może mieć bardzo korzystny wpływ na życie codzienne każdej rodziny. Jest to dobra lektura dla rodziców, którzy odrzucają wychowanie poprzez stosowanie gróźb czy wymyślnych kar, ale zdają sobie też sprawę, że tzw. bezstresowe wychowanie prowadzi do przesadnego rozpuszczenia dziecka. Juul wskazuje alternatywę dla wskazanych dwóch modeli wychowania, proponując właściwe przywództwo dorosłych przy zachowaniu szacunku do dziecka.

Jesper Juul jest duńskim terapeutą specjalizującym się w wychowaniu dzieci, na co dzień kierującym siecią poradni wychowawczych Family-Lab International działających w piętnastu krajach, którą sam założył w roku 2007. Jego podstawową ideą jest rozpowszechnianie idei wychowania dzieci opartego na wzajemnym szacunku wszystkich członków rodziny. Wcześniej, w roku 1979 założył Skandynawski Instytut Kemplera, który za swoje zadanie stawia sobie kształcenie przyszłych pedagogów.

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.