Wychowanie bez nagród i kar

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: MiND
Gatunki: Rodzina i dzieci, Poradniki
Autorzy:
Liczba stron: 268 pages
Okładka: Miękka okładka
ISBN13: 9788364445578
Forma fizyczna CD/DVD

Jesteś młodym rodzicem? Czujesz, że wychowanie przy pomocy kija i marchewki może nie być jedynym słusznym rozwiązaniem? A gdyby tak akceptować dziecko i okazywać mu miłość bez względu na zachowanie. Gdyby tak przestać warunkować miłość, pozwolić dziecku być sobą, jednocześnie dbając, by dbało o uczucia innych? Pragniesz wychować swoje dziecko na niezależną i pewna siebie jednostkę pełną pasji i empatii? "Wychowanie bez nagród i kar" jest prawdopodobnie pozycją właśnie dla Ciebie.

"Wychowanie bez nagród i kar" to książka, która potrafi zaskoczyć. Te niepokorne wydawnictwo polemizuje z tradycyjnymi poglądami na temat parentingu. Autor przytacza liczne badania demonstrując negatywne skutki używania wobec dzieci dyscypliny oraz kar. Okazuje się, że kontrola dzieci za pomocą nagród, pochwał oraz kar jest bardzo destrukcyjna dla dziecięcej psychiki.

Warunkowa akceptacja, jaką odczuwają pociechy, przynosi wyłącznie negatywne skutki. Wielu rodziców będzie z pewnością zaskoczonych faktem, że techniki, jakie dotąd stosowali zabijają w dzieciach inwencję oraz zaburzają poczucie bezpieczeństwa. Koncepcja "wychowania i miłości warunkowej" Kohn'a opiera się na szacunku oraz równym traktowaniu dzieci. To pozycja dla rodziców z dużymi pokładami empatii, pragnących traktować swoich potomków jak pełnowartościowych ludzi.

Autor zdecydowanie krytykuje pozę wszechwiedzącego dorosłego, który ma zawsze rację. To propozycja dla rodziny pragnącej żyć z szacunkiem dla drugiego człowieka, jakim jest dziecko. Wychowanie promowane w książce nie jest bezstresowe, nie jest również oparte na autorytecie rodzica. Wychowanie bez nagród Kohn'a jest pełna sugestii i porad, jak zbudować lepsze relacje z naszymi dziećmi. W książce przytaczanych jest wiele wyników badań, ale trzeba przyznać, że informacje te nie przytłaczają i nie odrzucają Czytelnika. Przystępny komentarz autora pomaga nam odnaleźć się w tym gąszczu informacji i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Alfie Kohn jest amerykańskim autorem i wykładowcą w dziedzinie edukacji, parentingu oraz ludzkiego zachowania. Jest orędownikiem na rzecz progresywnej edukacji. Krytykuje wiele tradycyjnych aspektów współczesnego wychowania, zarządzania oraz kwestii związanych z amerykańskim społeczeństwem w ogóle. Kohn polemizuje i walczy z powszechnie uznanymi teoriami i praktykami, co uczyniło go kontrowersyjną osobowością, zwłaszcza wśród behawiorystów oraz konserwatystów.

Opublikowano jak dotąd 14 jego książek. Osiem z nich dotyka problemów związanych z edukacją, dwie traktują o parentingu, cztery zahaczają o ogólne tematy (ludzka natura, rywalizacja, motywacja). Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Zachęcamy do zapoznania się z resztą twórczości tego kontrowersyjnego autora. Lektura jego książek może otworzyć oczy i przyczynić się do zmiany oceny na temat powszechnie przyjętych zachowań oraz systemów społecznych.

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.