Szybki Długopis 2. Podręcznik dla dzieci 8-9-letnich

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Serie: Przyjaciele z piórnika
Wydawca: Literka
Gatunki: Dla dzieci, Podręczniki, Język polski
Autorzy:
Okładka: Miękka okładka
ISBN13: 9781916309005
Forma fizyczna Książka

Przedstawiamy Szybki Długopis z cyklu Przyjaciele z Piórnika!

Tytułowy bohater książki – „Szybki Długopis” to specjalista od języka polskiego. Pomaga w szybkim opanowaniu umiejętności językowych. Przede wszystkim wspiera w lepszym rozumieniu języka potocznego i literackiego. Wykorzystuje do tego ilustracje, symbole, pytania. Zachęca do czytania, pisania i szybkiego zapamiętywania polskich słówek ich poprawnego graficznego zapisu. Wspiera uczniów w opanowaniu sprawności wypowiadania się w języku polskim w sposób ustny i pisemny.

Szybki Długopis to podręcznik dla dzieci 8-9-letnich uczących się języka polskiego poza Polską (IV poziom nauczania). Podręcznik wchodzi w skład serii „Przyjaciele z piórnika” i jest kontynuacją „Figlarnej Kredki”, „Sprytnego Ołówka” i „Ciekawskiego Pióra”.

Książka dla ucznia, podobnie jak poprzednie książki z serii „Przyjaciele z piórnika”, składa się z trzech części. W każdej części znajduje się 12 rozdziałów. Rozdziały mają uporządkowaną i czytelną budowę, dostosowaną do specyfiki zdobywania przez dziecko umiejętności kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich sprawności językowych. Treści książki (ilustracje, teksty, fotografie, grafiki, polecenia, zadania…) umożliwiają pracę z uczniem na każdym poziomie znajomości języka polskiego, od pracy nad rozumieniem prostych komunikatów w języku polskim, po rozwijanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i piśmie, pozwalającą na samodzielną aktywność, komunikację i efektywną naukę.

Część 2 zawiera 12 spójnych rozdziałów zgodnych z kalendarzem szkolnym (od stycznia do kwietnia)

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.