Mikołaj i droga św. Jakuba

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Gatunki: Camino de Santiago, Dla młodzieży
Autorzy:
Okładka: Miękka okładka
ISBN13: 9878363606169
Forma fizyczna Książka

Wojny religijne, rycerze, święci i heretycy, karty tarota, uczony arab i żyd kabalista, zbójnik mieszkający od kilkuset lat w jaskini… A wszystko to w scenerii polskiego krajobrazu, pośród łąk, sadów, pól i przydrożnych kapliczek. O tym właśnie jest książka „Mikołaj i Droga św Jakuba”.
Główny bohater - Mikołaj - musi wyruszyć na wyprawę aby znów ratować swoje miasto. Miasto bowiem powoli znika. A właściwie znika głównie to, co w nim mądre, dobre i piękne. Musi wyruszyć, aby znaleźć i chronić Księgę, Słowa w niej zawarte mają moc stwarzania, odczytane w odpowiednim czasie i miejscu mogą wszystko rozpocząć od nowa.
Po drodze mija senne wsie i miasteczka pogrążone w letargu. Spokój okazuje się jednak tylko pozorny, pod tą spokojną powierzchnią pulsują konflikty, walki, wydarzenia historyczne, które przenoszą bohatera i czytelników w sam środek burzliwych dziejów naszego kraju, mocno sprzęgniętych z dziejami europejskiej cywilizacji.
Losy bohatera raz po raz krzyżują się z polskimi szlakami Drogi do Santiago de Compostela, a konkretnie ze szlakiem określanym nazwą Małopolska Droga św. Jakuba,
co pozwala czytelnikowi na poznanie kolejnych jej etapów. Nie jest to jednak pobożna pielgrzymka, a może nawet wręcz przeciwnie…

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.