Ortografia z mrówką i borówką

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: Kapitan Nauka
Gatunki: Dla młodzieży, Język polski, Gry planszowe i edukacyjne
Okładka: Miękka okładka
Forma fizyczna Gra planszowa

Pakiet „Ortografia z mrówką i borówką” to unikalny zestaw zawierający:

– poradnik dla opiekunów,

– 110 dwustronnych, ilustrowanych kart wzbogacających słownictwo i uczących prawidłowej pisowni języka polskiego (100 specjalnie opracowanych kart, dzięki którym dzieci z łatwością przyswajają poprawny sposób pisania aż 100 problematycznych słówek oraz 10 kart specjalnych z zasadami ortografii),

– plakat ortograficzny utrwalający pisownię wyrazów z „u” i „ó”,

– kolorowankę ortograficzną XXL (55.0 x 41.0 cm).

Całość stanowi doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Na awersie karty znajduje się słowo z wykropkowanym miejscem do wstawienia brakującej litery wraz z zabawną ilustracją, a na rewersie – odpowiedź w postaci poprawnie zapisanego wyrazu. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Dzięki temu karty uczą ortografii globalnie, poprzez zapamiętywanie całych, poprawnie zapisanych wyrazów, a oryginalne ilustracje ułatwiają kojarzenie i utrwalanie prawidłowej pisowni. Karty świetnie sprawdzą się w domu, w szkole czy w poczekalni. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!

Poradnik dla opiekunów Karty obrazkowe. Ortografia (28 stron) prezentuje listę słów przyporządkowanych do właściwych zasad pisowni, 21 propozycji gier z kartami i atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne oraz dyktanda. Plakat ortograficzny z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami pomaga utrwalić najważniejsze zasady pisowni wyrazów z „rz” i „ż”, a kolorowanka ortograficzna jest atrakcyjnym uzupełnieniem nauki przez zabawę, nie tylko ułatwia zapamiętywanie reguł ortograficznych, lecz także doskonali koordynację wzrokowo-ruchową i grafomotorykę oraz rozwija wyobraźnię.

10 ważnych reguł, których dzieci uczą się z tym zestawem:

– ch po literze s

– ó w cząstce -róż-

– ó w zakończeniach -ów, -ówka, -ówna

– ż wymienia się na z, h, dz, s, ź

– u w zakończeniach czasowników -uje, -ujesz, -uj

– rz po spółgłoskach d, k, w, ch, j

– rz wymienia się na r

– u w zakończeniach -un, -unek, -uszek

– u w zakończeniach -uchna, -uszka, - usia

– ś, ź, ć, dź, ń w zakończeniach wyrazów jednosylabowych

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.