Polski street art

0.00 Avg rating0 Votes
Publisher: Carta Blanca
Genres: Sztuka i kultura
Authors: ,
Binding: Miękka okładka
ISBN13: 9788377050392
Physical Form: Książka

"Polski street art" to kolejne wydanie doskonałego albumu, który w 2010 wywołał zamieszanie na rynku i w mediach. Jego pierwsze wydanie praktycznie sprzedało się na pniu. Publikacja zdobyła nie tylko ogromne uznanie dziennikarzy i czytelników, ale także Nagrodę Pióro Fredry 2010.

Ten pionierski na polskim rynku wydawniczym album prezentuje najważniejszych i najciekawszych twórców tego gatunku – poczynając od nielegalnych działań Krika, przez zaangażowaną społecznie i politycznie twórczość grupy 3fala i Petera Fussa, aż po powstające pod egidą państwowych muzeów i szacownych galerii sztuki realizacje Trutha, grup Twożywo i Massmix.

Fotografie zamieszczone w albumie są bardzo różnorodne, tak jak prezentowana twórczość. Towarzyszące im teksty przedstawiają genezę i historię street artu w Polsce, a także analizują charakterystyczne cechy rodzimej odmiany. Prezentacjom prac towarzyszą krótkie notatki o poszczególnych twórcach, równie ciekawe, jak same zdjęcia.

Autorzy publikacji, Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, są założycielami Fundacji Sztuki Zewnętrznej, która dokumentacje i promuje sztukę w przestrzeni publicznej. Ich poprzedni album, POLSKI OUTDOOR, poświęcony skali dewastacji krajobrazu naszego kraju przez reklamę, został nagrodzony tytułem „Najlepszej Książki Jesieni 2009” przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

Reviews

Required fields are marked *. Your email address will not be published.