Bajki terapeutyczne. Część 1

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: Media Rodzina
Gatunki: Dla dzieci
Autorzy:
Okładka: Miękka okładka
ISBN13: 9788372780102
Forma fizyczna Książka

Dziecko w trakcie swojego kilkuletniego życia bawi się i uczy, poznaje świat, ludzi, rozmaite, życiowe sytuacje. Nie zawsze są one komfortowe. Często wiążą się z silnymi emocjami, nad którymi młody człowiek nie umie do końca panować. Rolą opiekunów, rodziców i wychowawców jest nauczenie go, w jaki sposób przejść przez najrozmaitsze życiowe zawirowania i to przejść możliwie jak najlepiej.

Problemy w przedszkolu czy szkole, brak akceptacji rówieśników, lęk przed pobytem w szpitalu, konflikty rodzinne czy pierwsze zetknięcie ze śmiercią to tylko nieliczne przykłady tak powszechnych, lecz przecież niezwykle trudnych sytuacji. Jeśli więc chcesz pomóc swojemu dziecku radzić sobie w tych momentach, czytaj mu bajki terapeutyczne.

Bajki terapeutyczne to metoda znana i stosowana już od jakiegoś czasu. Przynosi nadspodziewanie dobre efekty. Wiedzą o tym terapeuci, psychologowie, pedagodzy. Stosują je na co dzień w pracy z dziećmi. Jak to działa?

Dziecku czyta się lub opowiada historię, w której fikcyjni bohaterowie stają przed podobnymi mu problemami i muszą sobie z nimi poradzić. Te nieskomplikowane zazwyczaj metafory potrafią zdziałać cuda. Dziecko utożsamia się z bohaterem i na jego przykładzie uczy się, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, że lęk to emocja nieodzowna w naszym życiu, a wręcz potrzebna. Trzeba jedynie nad nim zapanować i wiedzieć, co robić w trudnych chwilach.

W niniejszej książce Maria Molicka przedstawia bogaty zbiór bajek terapeutycznych, które pomogą Twojemu dziecku w typowych dla życia każdego człowieka sytuacjach. Czytając je uczymy młodego człowieka lepiej rozumieć świat i własne emocje. Wyposażamy go w psychologiczne narzędzia, które bardziej lub mniej świadomie wykorzysta teraz i w przyszłości.

Niezabliźnione rany, nieprzepracowane lęki i cierpienia z dzieciństwa to częsta przyczyna problemów psychicznych w późniejszym życiu. Warto więc w podobnych chwilach odwołać się do metody bajek terapeutycznych. A gdy już poznamy zasady ich konstruowania, będziemy mogli na bieżąco sami układać stosowne do danej sytuacji opowieści. W tej książce Maria Molicka wyciąga pomocną dłoń do rodziców i opiekunów. Ci zaś, dzięki tym bajkom, mogą skutecznie pomagać swoim małym pociechom.

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.