Ilustrowany Atlas Świata

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: Martel
Gatunki: Geografia
Okładka: Twarda okładka
ISBN13: 9788363546182
Forma fizyczna Książka

Autor: praca zbiorowaWydawnictwo: MartelLiczba stron: 120Oprawa: twardaWymiary: 21,5x30,5Rok wydania: 2014
Ilustrowany Atlas Świata
W obecnych czasach podróżujemy nawet w najdalsze zakątki świata. Podobieństwa w stylu życia, kulturze i sposobie funkcjonowania ludzi w różnych miejscach naszego globu są coraz większe, ale miejsca te przyciągają uwagę i zachęcają, by je poznawać.
Czym jest i gdzie znajduje się Dolina Krzemowa? Do czego mogły służyć kamienne kręgi w Stonehenge? W jakim kraju powstają sztuczne wyspy? Gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Kartagina? Który amerykański stan został kupiony od cara Rosji? Jakie miasto jest portem morskim, choć leży 1300 km od wybrzeża? Na jakim kontynencie żyją zwierzęta, które noszą swoje potomstwo w torbach na brzuchu? Jak nazywa się polski podróżnik, który jest najmłodszym zdobywcą obu biegunów? Na te i wiele innych pytań odpowiada Ilustrowany atlas świata. Na jego stronach odwiedzimy wszystkie kraje świata, poznamy największe miasta, najwyższe szczyty, najdłuższe rzeki, miejsca najzimniejsze, najgorętsze, najsuchsze, najbardziej niedostępne, najlepiej uprzemysłowione i te najbardziej dziewicze.
Książka składa się z dziewięciu rozdziałów. Pierwszy, zatytułowany Świat wokół nas, zarysowuje najważniejsze i najciekawsze zagadnienia związane z rozwojem naszej planety. Rozdziały od II do VIII poświęcone są kolejno wszystkim kontynentom, od Europy poprzez Azję, Afrykę, obie Ameryki, Australię z Oceanią, aż po Antarktydę. Poza podstawowymi informacjami czytelnicy znajdą tu również wiele niezwykłych ciekawostek. Najbardziej dociekliwi będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania quizowe.
Książkę wyróżniają kolorowe ilustracje pozwalające docenić walory opisywanych miejsc, a także przejrzyste, plastyczne mapy.
W rozdziale Świat w liczbach znajduje się zestawienie najważniejszych informacji na temat państw świata, gdzie można sprawdzić takie dane, jak powierzchnia, liczba ludności, stolica, języki, religia, waluta. Ilustrowany atlas świata to doskonała lektura dla młodych miłośników geografii, którzy pragną poznawać życie ludzi w najdalszych zakątkach naszego globu. Zapraszamy na niepowtarzalną wyprawę dookoła świata.

Ilustrowany Atlas Wszechświata
Rozgwieżdżone niebo towarzyszy człowiekowi od zawsze. Czyni to astronomię jedną z najstarszych znanych ludzkości nauk. Samotnego astronoma, który w ciszy obserwuje przez lunetę statyczne i niezmienne niebo, zastąpiły dziś setki uczonych, którzy za pomocą gigantycznych teleskopów, rozmieszczonych zarówno na Ziemi, jak i daleko ponad jej atmosferą, obserwują niezwykle dynamiczny obraz zmieniającego się kosmosu.
Skąd się biorą pływy morskie? Ile księżyców ma Jowisz? Czym są pierścienie Saturna? Dlaczego sztuczne satelity nie spadają? To wiemy ze szkoły. Współczesna astronomia zmusza nas jednak do postawienia sobie pytań znacznie bardziej skomplikowanych. Czym jest czarna dziura? Co to jest gwiazda neutronowa i czym właściwie jest pulsar? Czym są galaktyki i dlaczego część z nich nazywamy aktywnymi? Co to są supernowe? Jak działa radioteleskop i co obserwuje? Jak daleko jest do najbliższej planety pozasłonecznej?
Ilustrowany atlas Wszechświata odpowiada na te i wiele innych, równie fascynujących pytań. Dziesiątki kolorowych zdjęć i ilustracji pobudzają wyobraźnię i zachęcają do dalszej lektury. Astronomia to jednak nauka ścisła, której fundamentem są fakty i liczby. To one pokazują różnorodność Wszechświata i jego ogrom. Atlas przedstawia rzetelne dane, prezentując typowe skale czasowe, odległości, rozmiary i inne ciekawe wielkości, które tłumaczą, jakie bogactwo kryje niebo nad nami.
Książka przekazuje solidną naukową wiedzę, nie ograniczając się do klasycznych tematów. Czytelnik poznaje podstawy naukowe, dowiadując się także, jak stosować wiedzę w praktyce. Poznaje planety i gwiazdy, komety i meteoroidy, odległe galaktyki i czarne dziury, pulsary oraz gwiazdy neutronowe, a jednocześnie uczy się czytania map nieba, podstaw nawigacji i amatorskich obserwacji astronomicznych. Dowiaduje się, jak zbudowane są: Słońce, komety i kwazary, a także jakich narzędzi używają dziś astronomowie, aby zdobywać tę wiedzę. Całości dopełnia zestaw faktów i liczb oraz słownik najważniejszych pojęć, które podsumowują i uzupełniają zdobytą wiedzę.

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.