Alarm dla Warszawy

0.00 Średnia ocena0 Głosy
Wydawca: IPN
Gatunki: Historia, Gry planszowe i edukacyjne
Okładka: Twarda okładka
ISBN13: 9788376296197
Forma fizyczna Gra planszowa

iemieckie Luftwaffe atakuje stolicę Polski. Jest wrzesień 1939 r. Przed nami podniebna bitwa – zacięta i nieustępliwa obrona Polaków przeciwko lepszym i liczebniejszym maszynom Niemców. Kto wygra? 

Wstępne informacje

Wydawnictwo IPN wraz z autorem Karolem Madajem zabiera nas kolejny raz na podróż w czasie. Zadaniem gry jest oczywiście misja edukacyjna. Dzięki samej grze jak i przystępnej broszurze poznajemy szczegóły lotniczych walk we wrześniu 1939 r. W “111” podobnie jak we wcześniejszym “303” dwóch graczy będzie toczyło podniebny pojedynek. Co ciekawe autor zaleca rozegranie dwóch pojedynków przy tym samym ułożeniu planszy. Wcielimy się więc zarówno w Polaków, jak i Niemców. Czas gry (obu rozgrywek) zajmuje około 30 minut. 

Strona wizualna

Gra mieści się w poręcznym pudełeczku. W środku znajdziemy dwujęzyczną instrukcję, oprócz niej kilka żetonów, znaczników, 3 kostki strzałów i plansza. Wszystko w bardzo dobrej jakości. Muszę tu pochwalić instrukcję: rzetelną, z dużą ilością przykładów, do tego sporo ciekawostek historycznych. Z drugiej strony można przyczepić się do planszy, która po rozłożeniu nie chce niestety równo leżeć na stole. Co ciekawe: plansza ma przypominać polską mapę sztabową. Całość przedstawia się czytelnie i schludnie. 

Opinie

Required fields are marked *. Your email address will not be published.